شادمانی درونی

کتاب مرجع روانشناسی مثبت گرا
نویسنده: 
پروفسور مارتین سلیگمن
مترجم: 
رامین کریمی
از مجموعه: 
روانشناسی مثبت گرا
مناسب: 
گروه سنى جوانان و بزرگسالان. در طبقه كتاب های مرجع روانشناسی مثبت گرا قرار مى گيرد. توصیه شده به متخصصان و علاقه مندان به مطالعه ی عمیق.
بها: 
۲۴۰۰۰ تومان
نوبت چاپ: 
پنجم
ناشر: 
دانژه

روانشناسی مثبت گرا در خدمت خشنودی پایدار

در نیم قرن گذشته، روانشناسی تنها بر موضوع بیماری روانی متمرکز بوده و بسیار خوب هم از عهده آن بر آمده است. اکنون روانشناسان این توانایی را دارند که هر کدام از مفاهیم افسردگی، اسکیزوفرنی، و الکلیسم را که زمانی گنگ و مبهم بوده اند با دقت قابل توجهی اندازه گیری نمایند.

ما اکنون اطلاعات زیادی در مورد علل ژنتیکی، بیوشیمیایی و روانشناختی آنها می دانیم.... ولی اکنون زمان شکوفایی علمی فرا رسیده است. درک هیجان مثبت، ایجاد قابلیت و فضیلت و ارایه رهنمود برای یافتن آن چیزی که ارسطو آن را زندگی خوب نامیده است. 

مارتین سلیگمن ، روان‌شناس سنت‌شکنی که با نظریه جنجالی درماندگی آموخته شده جای پای خود را در دنیای بزرگان روان‌شناسی محکم کرده بود، در حرکتی بسیار شایان توجه، رویکرد جنجالی دیگری را مطرح نمود به نام روان‌شناسی مثبت‌گرا که در چند سال اخیر رفته‌رفته توانسته در جامعه روان‌شناسی و بویژه دانشگاه پنسیلوانیا، پژوهش‌ها، ارزیابی‌ها و کاربردهای فراوانی را به خود اختصاص دهد.

 

این کتاب از معتبرترین کتاب های نوشته شده در روانشناسی پست مدرن و بوده و پدر رویکرد روانشناسی مثبت گرا آن را به نگارش در آورده است.

 

اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید